چگونه با سازهای مختلف و موسیقی بلوز خلاقیت ایجاد کنیم؟

شروع موسیقی بلوز چیزی جز شادی بود. این ژانر در دوران پیش از جنگ داخلی در جنوب ایالات متحده، با غرغرهای مزرعه‌ای، آهنگ‌های کاری و روحیات بردگان آفریقایی-آمریکایی (و بعداً سهامداران) که در میان ظلم و ستم مافوق بشری تلاش می‌کردند افکار و احساسات انسانی خود را بیان کنند، آغاز شد. این بردگان ریتم ها و حساسیت های موسیقی غرب آفریقا را با خود آورده بودند. موسیقی آنها این ویژگی های کلیدی موسیقی اجدادشان را منعکس می کرد. ما در این مقاله سعی داریم تا به پاسخ این سوال بپردازیم که چگونه با تلفیق سازهای مختلف و موسیقی بلوز خلاقیت ایجاد کنیم؟

با ما در ادامه همراه باشید تا علاوه بر کسب ایده های جدید در این سبک ، با دسترسی یکجای شما به جدیدترین آهنگ های پرطرفدار، شما را در شنیدن بهترین آهنگ ها یاری کنیم …

همانطور که ممکن است حدس زده باشید، بلوز 12 نواری و دو مقیاسی که در بالا مورد بحث قرار گرفت بهترین دوستان شما برای پخش موسیقی بلوز خواهند بود. حال، بیایید از آن فراتر برویم و ببینیم که چگونه می‌توانید با هر آنچه در زیر انگشتان دارید خلاقیت به خرج دهید…

گیتار

یا به قول ما اسب کار بلوز. اگر در حال نواختن گیتار ریتم بلوز 12 نواری هستید، می توانید آکوردهای نواری یا پاور آکورد را انتخاب کنید. اگر موسیقی بلوز را با گیتار لید می‌نوازید، مقیاس‌های خود را یاد بگیرید و روی آن ضرب‌آف‌ها و چکش‌ها کار کنید تا ملودی اولیه یا پیشرفت آکورد را بسازید و تزئین کنید.اگر یک نوازنده پیشرفته گیتار هستید، سعی کنید با استفاده از لید بلوز در الگوی بلوز 12 نواری خود، دوتایی را به عنوان گیتار ریتم و لید انجام دهید!

پیانو

اگر پیانیستی هستید که موسیقی بلوز می نوازید، از داشتن یک نقش ملودیک و ریتمیک لذت خواهید برد! می‌توانید با نواختن آکوردها با یک ضرب ثابت، نواختن دور ضرب در حین تک‌خوانی یا ترکیبی از این دو، قلعه موسیقی را نگه دارید. سبک بوگی ووگی روشی پرانرژی و با تمپو برای نواختن پیانو بلوز است. صدای آن نسبت به بلوز 12 نواری فوق العاده است و به موسیقی بلوز انرژی می بخشد که مقاومت در برابر رقص را دشوار می کند

ساکسیفون

به عنوان یک نوازنده ساکسیفون، می توانید با بلوز بسیار سرگرم شوید، زیرا به ندرت نقش نگه داشتن آکورد 12 نواری را بر عهده می گیرید و آزادی خلاقانه تری با تک نوازی خود خواهید داشت. بوق های متمایز، جیرجیر و جیغ های ساکسیفون، لمس های غیرمنتظره و سرگرم کننده ای را در موسیقی بلوز ایجاد می کند – این ناهماهنگی را آزمایش کنید تا آهنگ های خود را طعم دار کنید.

با سازهایی مانند پیانو و گیتار که آکورد اصلی را پایین نگه می‌دارند، به عنوان یک ساکسیفونیست موسیقی بلوز، می‌توانید به صورت بداهه تکنوازی و لیس بنویسید تا پیشرفت آکورد را در کنار هم نگه دارید و کمی چیز اضافی برای تأکید بر بخش‌های خاصی از آهنگ به آن بدهید. این به عنوان یک راه عالی برای جلوگیری از خسته کننده یا خسته کننده شدن موتیف تکراری آهنگ عمل می کند!

هارمونیکا

سازدهنی از ابتدا جزء اصلی بلوز بوده است، به ویژه به دلیل توانایی درونی اش در ناله کردن و ناله کردن ملودیک، که بی شباهت به صدای رسا خوانندگان بلوز نیست!

مشابه ساکسیفون، یک راه عالی برای ترکیب سازدهنی در آهنگ‌های بلوز، استفاده از آن برای لیس و ریف است که تا حد زیادی طعمی منحصربه‌فرد به یک آهنگ بلوز استاندارد می‌دهد.

دیدگاه خود را بگذارید