چگونه از ملودی در ترانه سرایی خود استفاده کنید؟

به آهنگ مورد علاقه خود فکر کنید. چه بخشی از آن در حافظه شما باقی می ماند؟ پیشرفت آکورد ؟ یا خط بیس ؟ احتمالاً این ملودی است. ملودی ها به یاد ماندنی ترین و مهم ترین قسمت یک آهنگ هستند. اما نوشتن آنها نیز برای افراد مبتدی و یا اهل فن سخت ترین کار است. ساختن ملودی های عالی از جمله چالش برانگیزترین کارهاست زیرا به نظر می رسد همه چیز قبلاً انجام شده است. نگران نباشید، این فرایند شاید به سادگی نباشد ولی فوق العاده لذت بخش است. دنیایی از ملودی های جدید باورنکردنی وجود دارد که منتظر نوشتن هستند. شما فقط باید بدانید که تئوری موسیقی چگونه کار می کند و سپس بدانید که چگونه آنها را پیدا کنید. با ماهمراه باشید تا دریابیم ملودی چیست، چرا آنها در مغز شما می چسبند و ابزارهایی که برای نوشتن آنها نیاز دارید. همچنین با پیوستن به ما میتوانید از زیبا ترین ملودی ها لذت ببرید…

ملودی ها چیست؟

ملودی توالی خطی نت هایی است که شنونده به عنوان یک موجودیت واحد می شنود. ملودی یک آهنگ پیش زمینه عناصر پشتیبان است و ترکیبی از زیر و بم و ریتم است. توالی‌هایی از نت‌هایی که ملودی را تشکیل می‌دهند، از نظر موسیقی رضایت‌بخش هستند و اغلب به یاد ماندنی‌ترین بخش یک آهنگ هستند. از گروه های کر جذاب گرفته تا ریف های گیتار ، ملودی ها موسیقی هایی را که می شناسید و دوست دارید تعریف می کنند، زیرا آنها بخشی از موسیقی هستند که به احتمال زیاد به یاد می آورید. بنابراین ملودی ها در همه اشکال موسیقی بسیار مهم هستند. ملودی‌ها از طریق صدای انسان و هر ساز دیگری که صدا را تولید می‌کند – ماریمبا، فلوت، سینتی‌سایزر، گلوکن اسپیل، گیتار و غیره تولید می‌شود.

به یاد داشته باشید، بین هارمونی و ملودی تفاوت وجود دارد: یک ملودی زمانی به هارمونی تبدیل می‌شود که نت‌های کاملاً متفاوتی در بالا یا پایین آن چیده شوند و همزمان نواخته شوند. اینگونه آکوردها ، هارمونی های آوازی و ساز ساخته می شوند. همانطور که شروع به نوشتن ملودی های خود می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که ملودی ها خطوط خطی نت های تک هستند.

نحوه استفاده از ملودی ها در موسیقی

به ملودی های خود مانند صحنه ای در یک فیلم یا نمایش فکر کنید. آکوردهای شما صحنه را ایجاد می‌کنند و ملودی‌ها شخصیت‌های روی صحنه هستند که داستان را روایت می‌کنند. یک ملودی خوب توجه شنونده شما را به خود جلب می کند. ترانه سراها و آهنگسازان از ملودی ها در موسیقی شما استفاده می کنند که داستان می گویند و به مخاطبان چیزی برای یادآوری و ارتباط با آنها می دهند.

ترانه سراها و آهنگسازان از ملودی ها در موسیقی شما استفاده می کنند که داستان می گویند و به مخاطبان چیزی برای یادآوری و ارتباط با آنها می دهند. واضح ترین راه برای استفاده از ملودی ها در موسیقی از طریق شعر، کر و ردیف های آوازی پل است، اما ملودی های دستگاهی نیز مهم هستند.

منبع : ملودی باز

دیدگاه خود را بگذارید